Fotel z aksamitu – harmonijne połączenie luksusu, stylu i elegancji w Twoim wnętrzu

Fotel z aksamitu odznacza się zazwyczaj wysokim kunsztem eksponowania luksusowej linii, a dzięki szlachetnej tkaninie w zmieniających się odcieniach potrafi nadać nutę wyróżnienia każdemu wystrojowi wnętrza.

Od głębi błękitu poprzez nowoczesność zieleni aż po miękkość różu fotel z aksamitu potrafi reprezentować wszystkie trendy z tym samym szykiem. Fotele z aksamitu w stylowy sposób łączą szlachetny materiał aksamitu z jasnymi i mocnymi kolorami, oferując luksusowy i wyrafinowany mebel do każdego wnętrza.

Co warto wiedzieć o fotelach z aksamitu?

Jeśli fotel z aksamitu wywołuje wrażenie miękkości i przyczynia się do stworzenia ciepłej atmosfery w salonie, to w sypialni potrafi uwodzić akcentami stylu glamour. W holu wejściowym będzie sprawiał wrażenie intymności z elementami miłego powitania gości.

Niezależnie od tego, czy jest to fotel z oparciem w kształcie gondoli, czy fotel bergere z tapicerowanymi podłokietnikami, czy fotel uszak z aksamitu charakteryzuje się klasyczną elegancją. Z drewnianymi lub mosiężnymi nogami jego profil jest często ozdobiony wyrafinowaną paletą kolorów. Od czerwieni do królewskiego błękitu kolory mają szykowne i eleganckie wykończenie, które może być wzmocnione przez efekt głębi kolorystycznej tkaniny.
W salonie z klasycznymi meblami bardzo dobrze sprawdzają się fotele z aksamitu o geometrycznych i graficznych liniach, które wnoszą ciepłą i barokową nutę. W bardziej designerskim otoczeniu fotele z aksamitu powinny mieć płynne i czyste linie. Ich skośna podstawa nadaje im nieodparcie wygląd stylu retro. Przy sofach w stylu skandynawskim z jasnego drewna lub skóry vintage najlepiej wybrać fotel z aksamitu w jasnych tonacjach. Aby uzyskać całkowicie harmonijny wygląd i połączyć styl z elegancją nie wahajmy się połączyć fotela z aksamitu z sofą w tym samym kolorze.

Idealny do stworzenia wybranej atmosfery dzięki zaletom aksamitnej tkaniny fotel z aksamitu posiada ogromny repertuar stylów. Z antycznymi meblami w stylu retro lub w stylu egzotycznym fotel z aksamitu vintage z efektem klubowym lub barowym potrafi przywołać styl epoki ze świątecznym duchem, co sprzyja powstaniu eklektycznej atmosfery.

Różne rodzaje fotelów z aksamitu

Jeśli preferujemy aranżację wnętrza w stylu klasycznym to fotel z aksamitu z tapicerowanymi poduszkami i wyściełanymi podłokietnikami pomoże podkreślić prosty, stonowany styl, który jest idealny do każdego wnętrza. Do współczesnego salonu o minimalistycznych kształtach i zaawansowanych technologicznie materiałach pasować będzie designerski fotel z aksamitu. Idealnym wyborem będzie na przykład fotel o zdecydowanie nowoczesnej linii i konstrukcji ze stali chromowanej.

Mały fotel z aksamitu w wersji lounge lub fotel z aksamitu koktajlowy o zaokrąglonych krzywiznach uwiedzie swoim kształtem miłośniczki kobiecego wystroju całego w miękkości i zmysłowości. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na fotel z aksamitu w kolorze starego różu lub w mocnej zieleni i umieść w rogu pokoju, aby uzyskać intymny efekt.

Do wnętrz w stylu skandynawskim idealnie wpasuje się fotel z aksamitu o prostych i czystych liniach. W asortymencie sprzedawców można znaleźć kilka modeli z drewnianymi nogami, które dobrze komponują się z resztą mebli.