Idealna podłoga do sypialni

W sypialni chcemy aby panowała ciepła atmosfera sprzyjający relaksowi. Tworząc przyjemną aranżację najczęściej skupiamy się na ścianach i elementach dekoracyjnych. A co z podłogą? Czy wiemy jaką wybrać aby sprzyjała warunkom sypialnianym? Oto kilka praktycznych porad na podłogę idealną do sypialni.

Sen blisko natury

W sypialni dobrze wykorzystywać materiały jak najbardziej zbliżone naturze, dlatego podłoga drewniana jest wprost stworzona do tego pomieszczenia. Jej naturalny zapach drewna wprowadzi do wnętrza niepowtarzalny klimat. Wybierając odcienie dębu nadamy sypialni klasycznego charakteru, a lakierowana na wysoki połysk deska podłogowa będzie pasowała do stylu glamour. Podłoga drewniana jest również świetnym izolatorem sprawiając, że kiedy rano staniemy na niej bosą stopą, poczujemy przyjemne w dotyku ciepło. W zależności od tego jaki styl panuje w naszej sypialni, na pewno dobierzemy odpowiednią deską. Szczotkowana świetnie sprawdza się w rustykalnych wnętrzach, a zapuszczona matowym olejem sprawdzi się w stylu boho.

Laminat jak drewno

Panele podłogowe laminowane są tańszą opcją w stosunku do naturalnej deski, a niektóre kolekcje producentów świetnie ją imitują. Wybierając wierną strukturę drewna w miodowych odcieniach dębu praktycznie nie jesteśmy w stanie odróżnić laminatu od drewna. Dodatkowo układając panele podłogowe w klasyczną jodełkę, stworzymy ciekawy wzór nawiązujący do stylu retro i przytulny nastrój w sypialni. Uzupełniając montaż paneli o wysokie listwy przypodłogowe MDF nasza podłoga wizualnie nie będzie odbiegała od drewnianej. Niestety sztuczny panel nie jest tak przyjazny dla środowiska jak jego drewniany odpowiednik, oraz przy spotkaniu z ciałem daje odczucie delikatnego chłodu. Rozwiązaniem tego problemu może być instalacja ogrzewania podłogowego, które rewelacyjnie sprawdza się przy laminatach.

Nowoczesny winyl

Coraz bardziej popularne stają się panele podłogowe winylowe. Wynika to najczęściej z tego, że jest to produkt w stu procentach wodoodporny, a jego wzornictwo pasuje do nowoczesnego mieszkalnictwa. Najczęściej występuje w grubościach 5 mm, więc w porównaniu do pozostałych podłóg, jest cienki. Należy o tym pamiętać jeżeli pozostałe pomieszczenia będą wykonane z innego materiału, należy zaopatrzyć się w listwy progowe niwelujące powstałą różnicę poziomów. Panele winylowe można montować w standardowy sposób na zatrzask, ale występują również w wersji samoprzylepnej. Pamiętajmy jednak, że winyle nie lubią nasłonecznionych pomieszczeń. Jeżeli nasza sypialnia jest narażona na światło dzienne, które pada bezpośrednio na podłogę, może dojść do odkształceń paneli.

Odpowiednia kolorystyka

Wybierając podłogę idealną do naszej sypialni dostosujmy jej dekor do panującego stylu. Starajmy się unikać jednak białej podłogi, jest bardzo trudna w utrzymaniu czystości. Z kolei zbyt ciemna podłoga sprawia, że znacznie widoczniejsze są smugi i ewentualne zarysowania. Wybierajmy kolory jasne, bardziej naturalne. Miodowe odcienie drewna nadadzą przyjemnego charakteru sypialni. Zwracajmy również uwagę aby podłoga była antystatyczna i nie przyciągała drobinek kurzu, które osadzając się mogą powodować alergię i utrudniać sen.

Treści pochodzą ze strony https://www.homely.pl.