Jak stworzyć elegancką i stylową kobiecą sypialnię?

W sypialni spędzamy jedna trzecią naszego życia, warto więc podczas jej aranżacji kierować się przede wszystkim komfortem.

Stworzenie kobiecej i eleganckiej sypialni nie musi wcale oznaczać umieszczenia w niej puchatych, różowych poduszek. Wręcz przeciwnie sypialnia powinna odzwierciedlać nasz styl i charakter.

Oto kilka przydatnych pomysłów na kobiecą sypialnię.

Jakie łóżko do stylowej sypialni dla kobiety?

Wybierajmy łóżko największe, jakie jesteśmy w stanie umieścić w naszej sypialni. Pamiętajmy o zapewnieniu swobodnego przejścia po obu jego stronach. Jeżeli wybierzemy prostą formę z nowoczesnym wyglądem, łózko nie zdominuje całego pomieszczenia. Najlepiej aby jego rama była wykonana z drewna, dzięki temu produkt jest solidniejszy. Welurowy, pikowany zagłówek łóżka w odcieniach beżu lub szarości, będzie idealnym tłem dla dodatków. W łóżku najważniejszy dla naszego komfortu jest materac. Sprawdzajmy więc przed zakupem, czy jesteśmy w stanie w pozycji leżącej swobodnie, z lekkim oporem wsunąć rękę pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Taki test podpowiada, jakiej twardości materac jest dla nas najodpowiedniejszy. Jeżeli z sypialni korzystają dwie osoby, o różnych gabarytach lepiej aby położyć obok siebie dwa różne materace o tej samej wysokości, zapewni to komfort dla każdej z osób.

Kolory i dodatki w kobiecej sypialni

Ciemne kolory w sypialni stwarzają wyrafinowany nastrój, np. połączenie głębokiej zieleni ze złotymi dodatkami, świetnie sprawdza się w sypialniach w stylu glamour. Największe możliwości tworzenia eleganckiego stylu w sypialni dają tkaniny. Powinny być w jak najlepszym gatunku, tak przyjemne w dotyku, że przyjemnością jest się położyć na nich nago. Nie zapominajmy o komforcie spania i odpowiedniej wentylacji i dokładnie przemyślmy zakup pościeli. Najlepiej sprawdzą się naturalne materiały, np. lniana pościel jest wyjątkowo elegancka i ekologiczna jednak stosunkowo droga w porównaniu do standardowej bawełny.

Najmocniejsze akcenty dekoracyjne umieszczajmy u wezgłowia łózka. To, na co patrzymy rano i wieczorem przed snem, niech nie atakuje naszych zmysłów nadmiernym kolorem i wzorem. Im mniej zbędnych drobiazgów wokół łóżka zastosujemy, tym lepiej. Unikajmy zwłaszcza tandetnych, zbierających kurz dekoracji. Kilka starannie dobranych detali podkreśli indywidualny charakter naszej sypialni.

Kobieca sypialnia a nastrojowe oświetlenie

Sypialnia to nie tylko miejsce snu. Niektórzy lubią zrelaksować się w niej czytając ulubioną lekturę, inni nadrabiają zaległości w pracy lub oddają się medytacji. Zastosujmy więc dodatkowe oświetlenie będące uzupełnieniem górnego światła. Ustawiona na szafce obok łóżka ruchoma lampka nocna, pozwoli na odpowiednie ukierunkowanie światła w potrzebne miejsce, jest bardzo przydatna podczas czytania.

Jako nastrojowy punkt świetlny możemy zastosować lampę solną, która odpowiednio zjonizuje powietrze w sypialni i poprawi komfort snu. Chcąc wprowadzić romantyczny nastrój zaopatrzmy nasz pokój w lampiony, w które możemy wsadzić nastrojowe świece i cieszyć się intymna atmosferą w kobiecej sypialni.

źródło: https://www.bedroom.pl/ – Twój przewodnik po wyposażeniu i wystroju wnętrz