Najmodniejsze łazienki 2021 – poznaj aktualne trendy

Obserwując różne aranżacje wykonane przez projektantów i oferty producentów – płytek, ceramiki czy armatury – można dostrzec różne trendy, które aktualnie królują w łazienkach. Popularne są aktualnie naturalne materiały i tekstury oraz kolory ziemi, ale też drewno, biel i złoto, czyli aranżacje glamour. Spraw, by Twoja domowa łazienka wyglądała jak katalogu. Oto najciekawsze trendy i inspiracje.

Propozycje projektantów dotyczące łazienek to powrót do klasyki, ale też wiele intrygujących rozwiązań – jak brodzik przy samej podłodze czy wanna wolnostojąca albo złote dodatki nadające aranżacji stylu glamour. Co powinno wyróżniać to wnętrze, jakie kolory i materiały powinny się w niej znaleźć? Poznaj kilka gorących trendów, które aktualnie są na topie.

Naturalne znaczy modne

Zgodnie z trendami wnętrzarskimi różne aranżacje nawiązują do natury. Modne są wykończenia i urządzenia elementów z naturalnych materiałów. W modnej łazience są zatem m.in. płytki ścienne i podłogowe, umywalki czy blaty wykonane z marmuru lub granitu, ew. imitacji naturalnego kamienia. Również drewno i elementy z wypalonej gliny wpisują się we wnętrzarskie trendy zarówno kolorystycznie, jak i ze względu na naturalność surowca.

Barwy ziemi

Skoro jest moda na to, co naturalne, nie powinno nas dziwić, że modne są także barwy ziemi. Płytki podłogowe lub ścienne czy dodatki w odcieniach beżu (piaskowe, szarawe, nude, kremowe), brązu, khaki to podstawa modnej i stylowej łazienki. Duży wybór materiałów, faktur i elementów dekoracyjnych pozwala stworzyć idealną aranżację. Wanna prostokątna na tle beżowych dodatków i złota armatura to strzał w dziesiątkę. Modne są też pastele – jak pudrowy róż, brzoskwinia czy morela, błękit albo mięta. Zwykle wymagają one jednak zestawienia z bielą lub beżem, by nie zdominowały aranżacji.

Wanna – powrót w wielkim stylu

Dawniej w łazienkach zwykle były wanny, później to prysznice stały się popularniejsze. Dzisiaj zdania są podzielone – w domach najczęściej mamy kilka łazienek, a zatem zarówno znajduje się w nich wygodna wanna narożna, okrągła albo prostokątna, jak i brodzik. Do kąpieli, relaksu i odpoczynku po całym dniu wanna jest niezastąpiona. Ułatwia też zrobienie szybkiego prania czy kąpiel dziecka albo czworonoga.

Brodziki i parawan nawannowy

Z kolei w niewielkich mieszkaniach zwykle montowany jest brodzik wraz z parawanem, dzięki czemu można korzystać z zalet obu rozwiązań. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie, mimo że może mniej eleganckie. Jednak duży wybór parawanów sprawia, że znajdziemy też stylowe propozycje.