Wystrój kamienic

Magiczne Podkarpacie kojarzone jest z pięknymi krajobrazami oraz drewnianymi cerkwiami. Warto jednak pamiętać, że wycieczki po podkarpackich miastach mogą się okazać wyjątkową przygodą dla wszystkich miłośników architektury mieszczańskiej. Kto odwiedzi tak ciekawe miasto, jakim jest Jarosław, ten będzie się mógł o tym przekonać na własne oczy.

Jednym z najcenniejszych zabytków na terenie tego miasta jest kamienica Orsettich – piękna budowla, obok której nie można przejść obojętnie. Wzniesiona na przełomie XVI i XVII wieku, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kamienic mieszczańskich w całym kraju. Stanowiła ona własność jednego z ważniejszych kupców krakowskich, jest doskonałym dowodem na to, jaką ważną rolę odgrywali kupcy w dawnym Jarosławiu. Do dziś może się ona pochwalić imponującą attyką grzebieniową, dzięki której stanowi jeden z ciekawszych przykładów architektury renesansowej na terenie Podkarpacia. Kamienica Orsettich jest jednocześnie miejscem, które w dalszym ciągu zachwyca swymi zabytkowymi wnętrzami. Urządzone w jej murach muzeum cieszy się ogromną popularnością, a jego zwiedzenie może stać się dla każdego turysty jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. Warto dowiedzieć się jak urządzić balkon – http://galeriapodaniolami.pl/jakie-meble-na-balkon-wybrac/.

Wędrówki po podkarpackich miastach mogą się stać dla każdego z nas wspaniałą przygodą. W tej części kraju czeka na nas coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa, dzięki której w rejonie takich miast, jak Jarosław, możemy bez większych problemów znaleźć dla siebie tanie noclegi. Ułatwia to poznawanie miasta, sprzyja też tym, którzy planują dłuższe wycieczki po okolicy. I ona ma się czym pochwalić, warto zatem i jej poświęcić nieco więcej uwagi w trakcie swych krajoznawczych wypraw.